Wynagrodzenie


Wynagrodzenie zależy od rodzaju i stopnia skomplikowania sprawy oraz podlega indywidualnemu uzgodnieniu z Klientem przed rozpoczęciem świadczenia pracy.

 

Wynagrodzenie ryczałtowe stosowane jest w sprawach, gdy znany jest lub możliwy do przewidzenia zakres przedmiotowy zlecenia i ilość związanej z nim pracy. Kancelaria stosuje wynagrodzenie ryczałtowe również w przypadku standardowych spraw procesowych o zapłatę. Wynagrodzeniem ryczałtowym objęte są również usługi stałego doradztwa prawnego na rzecz przedsiębiorców.

 

Wynagrodzenie godzinowe stosowane jest w przypadku zleceń, których ostateczny zakres przedmiotowy i ilość związanej z nim pracy nie jest możliwy do ustalenia przed rozpoczęciem świadczenia pomocy prawnej . Podstawą określenia wynagrodzenia jest uzgodniona z góry z Klientem stawka za godzinę pracy oraz całkowity czas poświęcony na wykonanie zlecenia.

 

 

Wynagrodzenie success fee stanowi wynagrodzenie dodatkowe, ustalane łącznie z wynagrodzeniem podstawowym, w przypadku spraw o dużym stopniu skomplikowania, podwyższonym ryzyku prowadzenia sprawy o dużej wartości lub w innych uzasadnionych przypadkach. Wysokość tego wynagrodzenia stanowi zwykle procent wartości uzyskanego dla Klienta roszczenia w danej sprawie.

 

Istnieje możliwość łączenia rodzajów w/w wynagrodzeń.